featured

Tosyalı Grup İnşaat İşçisi Arıyor – Tosyalı Grup Güncel Seri ilan Yayınladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün 3 ayrı kıtada 25 üretim tesisiyle dünya demir çelik devleri arasında yer alan Tosyalı Holding’in geçmişi 1952 yılına, baba Şerif Tosyalı’nın İskenderun’daki 9 metrekarelik dükkânında üç oğluyla birlikte el emeği soba-boru ve kazan-kova üretimine dayanıyor. Çocukluk yıllarında babalarından mesleğin inceliklerini öğrenen, çekiç sesleriyle yoğrulan genç ve çalışkan kardeşler Fuat, Ayhan ve Fatih Tosyalı, babalarından bayrağı devralarak, Tosyalı Metal Ticaret’i kurduklarında yıl 1988’di.

Ticarette babalarının izinden giden üç kardeş için 1993 yılı bir kırılma noktası oldu. Bu tarihte piyasada varlıklarını daha da güçlendiren Tosyalı kardeşler, Tosyalı Demir Çelik San. A.Ş. nin yatırım fikrini gerçeğe dönüştürmek üzere kolları sıvadı. Grubun, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi’ndeki ilk fabrikasının yapımı bir yıl sürdü ve 1994 yılında çarklar dönmeye başladı. Fabrikadaki haddehanede inşaat demiri üretilmeye başlanmıştı, bir yıl sonra ise üretim portföyüne köşebent demiri de eklendi.

lı için artık yeni yatırımların zamanı gelmişti. Bugün bir marka haline gelen Tosçelik Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş., 1997 yılında İskenderun Organize Sanayi Bölgesi’nde üretime başladı. 1998 yılında ise gruba ait tüm şirketler Tosyalı Holding çatısı altında toplanarak kurumsallaşma çalışmalarına hız verildi.

2000’li yıllar Tosyalı Holding tarihinde üretimin “altın çağı” olarak nitelendirilebilir. 2002 yılında temeli atılan ve 2004 yılında üretime başlayan Tosçelik Galvanizli Boru Üretim Tesisi’yle boru üretimi başladı. 2006’da temelleri atılan Tosçelik Granül Sanayi A.Ş. de yaşanan üretime başlama sevincine bir yıl sonra Tosçelik Doğalgaz Tesisat Borusu Üretim Tesisi eklendi.

Üretimde sağlanan artış Holding’in vizyonuna paralel olarak ihracat artışını da beraberinde getirdi ve Tosyalı Holding’in ihracatı, 2006 yılında 800 milyon dolara ulaştı. Tosyalı, aynı yıl Türkiye’nin en çok ihracat yapan ilk 100 şirketi arasına girdi. Katma değerli ve nitelikli ürünleriyle 7 kıtadaki dış pazarını ve ihracat rakamlarını her geçen gün artırmaktadır.

Tosyalı Holding Güncel Seri İş İlanları için Tıklayınız

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Tosyalı Grup İnşaat İşçisi Arıyor – Tosyalı Grup Güncel Seri ilan Yayınladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Haber Getir Son dakika Haber Getir Ekonomi Siyaset Magazin Haber getir Canli Tv ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin