Green Card başvuru tarihleri 2023 green kart başvurusu nasıl yapılır green card resmi web sitesi

Greencard Başvurusu Nasıl Yapılır ? -Adım Adım Amerika Gidiş Bileti Greencard Başvursu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Greencard Başvurusu Nasıl Yapılır ? -Adım Adım Amerika Gidiş Bileti Greencard Başvursu

Greencard Başvurusu işlemleri sadece bu siteden yapılıyor. Başka sitelere ya da kişilere herhangi bir ücret ödemenize gerek yok !

👉🏻

http://dvprogram.state.gov

ABD Freetown Büyükelçiliği, DV 2024-2025 Green Card çekilişi başvuruları 5 Ekim-8 Kasım 2023 tarihlerinde başlayacak

Karşınıza gelen bu ekranda DV-2023 Instructions butonunu görürsünüz. Oraya tıklarsanız başvuru yapmak için neler yapmanız ve hangi şartları taşımanız gerektiğini anlatan İngilizce bir PDF dosyası bulacaksınız

İkinci buton olan PHOTO TOOL ya da PHOTO INSTRUCTION kısmında yüklemeniz gereken fotoğrafın nasıl ölçüde olması gerektiğini gösteren talimatlar, Biyometrik fotoğrafınızın nasıl çekilmesi gerektiğini anlatan bir yazı göreceksiniz.

YEŞİL BUTON OLAN ”BEGIN ENTRY” butonuna tıklıyorsunuz. Karşınıza bir doğrulama kodunun sorulduğu ekran gelecek. Ekranda gördüğünüz kodu kutucuğa yazın, SUBMIT butonuna tıklayıp devam edin.

Karşınıza böyle bir ekran gelecek. Karşılarına Türkçelerini yazdım ama anlatmaya devam edeceğim.

Bu form sizin kişisel bilgilerinizi resmi bir şekilde dolduracağınız bir form. Soyadı ve adı girerken dikkat etmeniz gereken nokta eğer göbek adınız yoksa ”NO MIDDLE NAME” kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın.

Doğum tarihleri Amerika’da daima AY/GÜN/YIL şeklinde yazılır. Bu detayı gözden kaçırmayın.

4. kısımda BIRTH CITY olarak geçen yer hangi şehirde doğduğunuzu soruyor eğer bilmiyorsanız ”BIRTH CITY UNKNOWN” yani bilinmiyor kutucuğunu işaretleyebilirsiniz. Fakat kimliğinizde bu bilgi olacağı için boş geçmeyin.

Ayrıca formu doldururken İNGİLİZCE karakter kullanın TÜRKÇE karakter kullanmayın. Yani doğum yeriniz Eskişehir ise Eskisehir şeklinde yazmalısınız.

5. kısımda ise doğduğunuz ülke yerine de Türkiye’de doğduysanız ”Turkiye” yazıyorsunuz.

6. Bölümde ise Green Card başvurusu için uygun olduğunuz ülke sorusu karşınıza çıkacak, Türkiye başvurmaya uygun bir ülke olduğundan daima ”YES” kutucuğunu işaretleyin.

Pasaport zorunluluğu artık kaldırıldı o kısmı geçiniz

COUNTRY/ AUTHORITY OF ISSUANCE yazan kısımda pasaportunuzun basıldığı ülkeyi soruyor. oradan da ”TURKEY” seçeneğini girin.

B) PASSPORT EXEMTION adında bir kısım var orası da ben pasaport göstermek zorunda değilim seçeneğinin yer aldığı bir bölüm. Böyle bir şey çekiliş maddelerinde olmadığı için direkt olarak es geçebilirsiniz.

LINK TO PHOTO INSTRUCTIONS adında bir link var, o linke tıklarsanız fotoğrafınızın nasıl olması gerektiği ile ilgili talimatları görürsünüz. Altta yer alan kutudaki ”CHOOSE NEW PHOTO” butonundan da fotoğrafınızı siteye yükleyebilirsiniz.

Bir sonra ki kısım da karşınıza ”MAILING ADRESS” gelecek. Burada eğer size ulaşmaları gerekirse nereye posta gönderebilirler gibi bilgiler gerekli olacak.

Sonra ki kısımda COUNTRY WHERE YOU LIVE TODAY sorusu var. Şu anda hangi ülkede yaşadığınızı girmeniz gerekiyor. Türkiye vatandaşı olsanız da başka bir ülkede yaşıyor olabilirsiniz. O yaşadığınız ülkeyi girin.

Sonraki bölümde PHONE NUMBER (Telefon numaranız) ve Email adresiniz soruluyor. Onları da doldurun. Email adresiniz oldukça önemlidir. Boş bırakmayın. CONFIRM EMAİL kısmında da email adresinizi yeniden doldurmanız gerekiyor.

Bir sonraki kısımda WHAT IS THE HIGHEST LEVEL OF EDUCATION YOU HAVE ACHIVED AS OF TODAY? diye bir soru çıkacak oradan mezun olduğunuz, diplomanızın olduğu okul düzeyini seçin.

Diğer kısımda ise WHAT IS YOUR CURRENT MARITAL STATUS? sorusu var. Buradan da medeni halinizi seçmeniz gerekiyor.

Bir sonraki kısımda NUMBER OF CHILDREN sorusu var. Oraya 21 YAŞINDAN KÜÇÜK ÇOCUKLARINIZIN SAYISINI YAZACAKSINIZ.

Bunları da doldurduktan sonra CONTINUE butonuyla devam edin. Karşınıza doldurduğunuz bilgileri doğrulayan bir kontrol ekranı gelecek, buradan doldurduğunuz tüm bilgilerin doğruluğunu kontrol edin

Buradan sonra sayfanın altında SUBMIT butonu göreceksiniz. Artık ona tıkladığınızda çekilişe resmi olarak KATILMIŞ OLUYORSUNUZ.

Bu ekranda bir CONFIRMATION NUMBER yani DOĞRULAMA NUMARASI göreceksiniz. Eğer size GREEN CARD çıkarsa bunu bu verilen numara ile öğrenebileceksiniz.

3
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Greencard Başvurusu Nasıl Yapılır ? -Adım Adım Amerika Gidiş Bileti Greencard Başvursu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Haber Getir Son dakika Haber Getir Ekonomi Siyaset Magazin Haber getir Canli Tv ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin